انواع میکسر های مواد پلاستیک(شامل همه انواع میکسر)

گروه صنعتی پارس میکسر علاوه بر توانایی ساخت انواع خطوط شستشو و بازیافت مواد پلاستیک، توانایی ساخت انواع میکسر های عمودی(ماردونی)، افقی(بلندر)، ریبون دار، گازگیر دار، رطوبت گیر و با ظرفیت های مختلف را دارد.

میکسر چیست؟

میکسر در زبان انگلیسی به شکل mixer و در لغت به معنی همزن و یا مخلوط کن است. در واقع کار میکسر مخلوط کردن انواع مواد هست. حالا اینکه برای چه میکسری کدام مواد مناسب هست، در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

میکسر های عمودی (ماردونی) چیست؟

میکسر های عمودی کارشان مخلوط کردن مواد است: این میکسرها به طور عمده دارای یک ماردون عمودی هستند که در وسط مخزن اصلی قرار دارد.

برای استفاده از این میکسرها، مواد اولیه از قسمت پایینی میکسر وارد می شود و با استفاده از ماردون به بالا کشیده خواهند شد و پس از مخلوط شدن این مواد بر روی مواد پایینی می ریزند.

این میکسرها مناسب مخلوط کردن موادی مانند مواد پلاستیکی،پرک آسیابی، گرانولی و … . این میکسرها می توانند این مواد ها را یکدست و همگن و خشک کنند،البته ویژگی خشک کردن مخصوص میکسرهای رطوبت گیر (گازگیر دار) است.

تصویر فوق تصویر میکسر رطوبت گیر با ظرفیت 1 تن را نشان می دهد.

میکسر های افقی (بلندر) چیست؟

درست است که کار میکسر افقی مخلوط کردن است اما مخلوط کردن مواد مناسب با آن. مواد مناسب برای مخلوط شدن در میکسر افقی، مواد های پودری و ریز هست که هدف از مخلوط کردن آنها، یکدست شدنشان است.

اینکه می گویند میکسری دارای ظرفیت 3 تن یا 2 تن است یعنی چه؟

میکسر ها در انواع ظرفیت ها و شکل های مختلف ساخته می شوند.ظرفیت یک میکسر نشان دهنده این است که یک میکسر می تواند چقدر از مواد را با هم مخلوط کند و در واقع حجم میکسر را به ما نشان می دهند.

میکسر های رطوبت گیر(گازگیر دار)چه میکسر هایی هستند؟

میکسر های گازگیر دار میکسر هایی هستند که می توانند رطوبت مواد داخل میکسر را با استفاده از گرما بگیرند و در نهایت محصول خشک و کاملا مخلوطی را به شما بدهند.

یک دیدگاه در “انواع میکسر های مواد پلاستیک(شامل همه انواع میکسر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *